< zpět

Dětská jóga

a Dětskou jógu rozdělujeme podle věku na: Hravá jóga 3-6 let, Dětskou jógu 7-11 let, a Teen jógu 12-17 let.

a U Hravé jógy využíváme právě dětské bezprostřednosti a hravosti. Jednoduché jógové pozice učíme děti pomocí říkanek a písniček, kdy nám pomůže i jejich nekonečná fantazie. a V našich lekcích si s dětmi zazpíváme, a samozřejmě nechybí ani běhání a dovádění při písničkách. Kromě toho děti poznávají nové kamarády a musí se naučit řešit nové situace, vyrovnávat se s novými pocity.

a U Dětské jógy za pomoci pohybových her podpoříme nejen psychomotorický vývoj, správné držení těla, ale především se naladíme na sebe, poznávání svého těla, ale i na kolektiv. V průběhu dospívání a v dospělosti jim pak jóga přijde jako přirozená součást života, a to je velký dar!

a Lekce Teen jóga: Jóga je pro dívky v teenagerském věku úžasným pomocníkem k (znovu)nalezení fyzické kondice, ale především k vnitřnímu klidu, sebepřijetí a sebevědomí v tomto náročném období. Práce s nimi je cestou k jejich velmi křehké, rodící se ženské duši, která si postupně začíná vše kolem sebe plně uvědomovat, pozitivně ovlivňuje jejich psychiku a vede k vyrovnanému emočnímu stavu.

a