Lucie Králová

Jógová terapie, individuální lekce, zakladetelka studia

V roce 2020 jsem našla prostor, který byl jak z mého snu o vybudování jógového studia. Trvalo dva a půl roku, než jsem přízemní garáže a sklady přestavěla v jógové studio. Byla to dlouhá cesta, potkalo mě hodně komplikací které vše ztěžovaly (covid, válka, inflace, nedostatek materíálu a řemeslníků). A posuďte sami, jak se to povedlo, já jsem nadšená.

Jóga je pro mě život! A jak se říká, že i učitel potřebuje svého učitele, tak i já se díky józe neustále učím a posouvám dál – jóga totiž nemá hranice. Jóga propojuje srdce, mysl a tělo v jeden dokonalý svět a to mě baví.

Jak jsi se dostala k józe?

Nejdříve pro mě byla jóga kompenzačním sportem k udržení kondice při lezení ve skalách, to byl rok 2001. Postupem času se to obrátilo a jóga se pro mě stala životním stylem, který mě provází až dodnes.

Jaký styl jógy tě nejvíce bavil?

Úplně na začátku to byla Hatha jóga, později jsem přešla na dynamičtější Power jógu, kde mým mentorem byl Václav Krejčík. Po zranění klíční kosti jsem se vrátila zpět k Hatha józe a jógové terapii.

Kde jsi dělala instruktorský kurz?

Bylo to v Jógové škole Blanky Janíčkové, která pro mě byla inspirací pro svou profesionalitu a úžasnou energii. Akreditaci i v anglickém jazyce jsem získala v roce 2016. Dále jsem si své znalosti rozšířila kurzy: Jóga pro zdravá záda, Acro jóga a Metodika jógy pro děti a nadstavbový kurz pro lektory: Jógová terapie 

Předcvičovala jsi někde po získání certifikátu?

Začala jsem jako instruktorka Power jógy a Fresh jógy v Čakovicích, také Hatha jógy a jógy pro zdravá záda. V Domu UM ve Strašnicích jsem předcvičovala Hravou jógu, Fresh jógu, jógu pro zdravá záda a jemnou jógu. Nyní se věnuji individuálním lekcím, které mi dávají největší smysl.

Jaký styl jógy tě teď baví nejvíc?

Rozhodně Jógová terapie pro svou komplexnost a preciznost. a samozřejmě jóga s dětmi. U dětí je skvělé, že vám díky své bezprostřednosti dají hned zpětnou vazbu líbí/nelíbí. 

Jaké máš plány?

Po narození třetí dcery jsem trochu zvolnila, ale když se mi naskytla ta úžasná možnost otevřít jógové studio, neváhala jsem. V něm se budu starat hlavně o provoz a celý chod studia tak, aby se tam všichni cítili skvěle. Ale určitě si nenechám ujít ani práci lektora a to hlavně při individuálních lekcích.

A je něco, co bys ráda řekla na závěr? 

Mým cílem je, abyste z lekcí v mém studiu odcházeli uvolnění, plní svěží energie a radosti. S velkou vděčností a pokorou jsem přijala příležitost vytvořit prostor, kde se jóga předává s láskou dál.