Lucie Králová

Hatha jóga, Hravá jóga, Dětská jóga, Teen jóga
Jóga a meditace je v mém životě velmi důležitá, protože obrácením pozornosti do svého nitra mě vede k vnímání přítomného okamžiku. Tímto získávám přímý prožitek, který je očišťujícím procesem a díky němu můžu poznat své skutečné já. Své pocity, vnímat sebe samu tak skutečnou a čistu… Jóga je pro mě poslání, ráda předávám lidem pozitivní energii, radost z pohybu, úsměv, lásku… díky józe mohu lidem ukázat směr a dát jim naději. Jóga je pro mě život! A jak se říká, že i učitel potřebuje svého učitele, tak i já se díky józe neustále učím a posouvám dál – jóga totiž nemá hranice. Jóga propojuje srdce, mysl a tělo v jeden dokonalý svět a to mě baví.

Jak jsi se dostala k józe?

Nejdříve pro mě byla jóga kompenzačním sportem k udržení kondice při lezení ve skalách, to byl rok 2001. Postupem času se to obrátilo a jóga se pro mě stala životním stylem, který mě provází až dodnes.

Jaký styl jógy tě nejvíce bavil?

Úplně na začátku to byla hatha jóga, později jsem přešla na dynamičtější power jógu, kde mým mentorem byl Václav Krejčík. Po zranění klíční kosti jsem se vrátila zpět k hatha józe a jógové terapii.

Kde jsi dělala instruktorský kurz?

Bylo to v Jógové škole Blanky Janíčkové, která pro mě byla inspirací pro svou profesionalitu a úžasnou energii. Akreditaci i v anglickém jazyce jsem získala v roce 2016. Dále jsem si své znalosti rozšířila kurzy: Jóga pro zdravá záda, Acro jóga a Jóga pro děti.

Předcvičovala jsi někde po získání certifikátu?

Začala jsem jako instruktorka Power jógy a Fresh jógy v Čakovicích, také Hatha jógy a jógy pro zdravá záda. V Domu UM ve Strašnicích jsem předcvičovala Hravou jógu, Fresh jógu, jógu pro zdravá záda a jemnou jógu.

Jaký styl jógy tě teď baví nejvíc?

Rozhodně Hatha jóga a jóga pro děti. U dětí je skvělé, že vám díky své bezprostřednosti dají hned zpětnou vazbu líbí/nelíbí.

Jaké máš plány?

Po narození třetí dcery jsem trochu zvolnila, ale když se mi naskytla ta úžasná možnost otevřít jógové studio, neváhala jsem. V něm se budu starat hlavně o provoz a celý chod studia tak, aby se tam všichni cítili skvěle. Ale určitě si nenechám ujít ani práci lektora.

A je něco, co bys ráda řekla na závěr? 

Že se na všechny moc těším až se na podzim 2022 společně setkáme u jógové praxe. Mým cílem je, abyste z lekcí odcházeli uvolnění, plní svěží energie a radosti. S velkou vděčností a pokorou jsem přijala příležitost předávat jógu dál.